Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]
ABCDEFGHIJKLŁMNOPQRSŚTUVWYZŹŻ

zasób aktualizowany

  1. home /
  2. zasób aktualizowany
Definicja

Zasób ciągły uzupełniany lub zmieniany za pomocą aktualizacji, które nie stanowią samodzielnych części i są włączane do sieci.

PRZYKŁADY Bazy danych, witryny internetowe i wydawnictwa luźnokartkowe aktualizowane bez określonego z góry zakończenia.

Źródło: PN-ISO 3297:2010

G.J.

Definicja

Zasób bibliograficzny powiększany lub zmieniany aktualizacjami, które nie pozostają oddzielnie, ale stają się integralną częścią całości. Przykłady obejmują aktualizacje w postaci kart do segregatora oraz aktualizacje stron internetowych.

Źródło: Format MARC 21 dla danych bibliograficznych

J.P.

Definicja

Zasób informacyjny rozbudowywany lub zmieniany za pomocą aktualizacji, które nie są samodzielne, lecz tworzą integralną całość. Zasób aktualizowany może mieć postać fizyczną (wydawnictwo luźnokartkowe manualnie aktualizowane poprzez wymianę stronic) lub nie (strona internetowa, która jest aktualizowana w sposób ciągły lub cyklicznie).

Źródło: RDA, 2010

M.R.

Definicja

Publikacja o określonym lub nieokreślonym z góry zakończeniu, zmieniana lub uzupełniana za pomocą aktualizacji, które nie stanowią samodzielnych części i są wlączane do całości i rozpowszechniane w dowolnej formie produktu.

UWAGA Przykłady zasobów aktualizowanych obejmują aktualizowane wydawnictwa luźnokartkowe oraz aktualizowane strony internetowe.

Źródło: PN-ISO 2108:2006

G.J.

Data utworzenia: 10-Paź-2011 / Zatwierdzony termin: 10-Paź-2011