Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]
ABCDEFGHIJKLŁMNOPQRSŚTUVWYZŹŻ

dodatek do tytułu

  1. home /
  2. dodatek do tytułu
Definicja

Wyraz lub wyrażenie uzupełniające tytuł (przede wszystkim podtytuł i nadtytuł).

Źródło: PN-N-01152-01:1982

J.P.

Definicja

Wyrażenie uzupełniające tytuł.

Źródło: PN-N-01224:1989

J.P.

Definicja

[Dodatki do tytułu] Każde wyrażenie, poza tytułem, oznaczeniem autorstwa i oznaczeniem wydania, podane w preliminariach i wskazujące charakter, zawartość wydawnictwa lub motywy czy okoliczności, z racji których zostało ono wyprodukowane.

Źródło: ISBD(M), 1974

G.J.

Definicja

Wyraz, wyrażenie lub grupa znaków występujące w połączeniu z tytułem właściwym zasobu i jemu podporządkowane. Dodatek do tytułu występuje również w połączeniu z innymi tytułami (np. tytułami równoległymi, tytułami poszczególnych dzieł zawartych w zasobie, tytułami serii/podserii) i jest im podporządkowany. Dodatek do tytułu uściśla, wyjaśnia lub uzupełnia tytuł, do którego się odnosi, wskazuje na charakter i zawartość zasobu lub dzieł w nim zawartych albo motywy i okoliczności utworzenia zasobu. Termin ten obejmuje podtytuły i przedtytuły, ale nie dotyczy innych tytułów umieszczonych na/w zasobie (np. tytułów grzbietowych, tytułów przejętych z opakowania, tytułów okładkowych i innych form tytułu właściwego), pochodzących spoza podstawowych dla opisywanej strefy źródeł informacji.

Źródło: ISBD

G.J.

Data utworzenia: 20-Lip-2011 / Zatwierdzony termin: 20-Lip-2011