wydawnictwo ciągłe
- home /
- wydawnictwo ciągłe
- Definicja
-
Publikacja w postaci drukowanej lub innej, ukazująca się w następujących po sobie częściach, zwykle oznaczonych numerycznie lub chronologicznie, o nieprzewidzianym z góry zakończeniu i o dowolnej częstotliwości.
UWAGA Wydawnictwami ciągłymi mogą być periodyki, czasopisma, gazety, roczniki itp.
Źródło: PN-ISO 690:2012
G.J.
- Definicja
-
Publikacja na dowolnym nośniku, wydawana w kolejnych częściach, z reguły mających oznaczenia numeryczne lub chronologiczne, o nieprzewidzianym z góry zakończeniu.
Źródło: PN-ISO 690-2:1999
- Definicja
-
Publikacja o nie przewidywanym zakończeniu, w formie druku lub innej niż druk, wydawana w kolejnych częściach z reguły mających oznaczenia numeryczne lub chronologiczne, bez względu na częstotliwość.
UWAGA Wydawnictwa ciągłe obejmują czasopisma, gazety, roczniki, serie komunikatów i sprawozdań instytucji, serie materiałów konferencyjnych oraz serie wydawnictw zwartych.
Źródło: PN-ISO 690:2002
- Definicja
-
Zasób ciągły wydawany w następujących po sobie, odrębnych zeszytach lub częściach, przeważnie oznaczonych numerycznie, bez określonego z góry zakończenia.
PRZYKŁAD Czasopisma, magazyny, czasopisma elektroniczne, aktualizowane spisy, sprawozdania roczne, gazety, serie wydawnicze, jak również te czasopisma, magazyny i biuletyny wydawane w określonym, ograniczonym czasie, które poza tym noszą wszelkie cechy wydawnictw ciągłych (np. biuletyn związany z danym wydarzeniem).
Źródło: PN-ISO 3297:2010
G.J.
- Definicja
-
Jednostka bibliograficzna wydawana w następujących po sobie częściach noszących oznaczenia numeryczne lub chronologiczne i w zamierzeniu kontynuowana bez określonego zakończenia. Obejmuje: czasopisma; gazety; roczniki (raporty, almanachy itp.); gazetki, wspomnienia, protokoły, sprawozdania itp. dokumenty stowarzyszeń; numerowane serie wydawnictw zwartych itp.
- Definicja
-
Zasób informacyjny wydawany w następujących po sobie częściach, które posiadają zazwyczaj swoją numerację, bez określonego z góry końca publikacji (np. czasopismo, seria wydawnicza, gazeta). Są to również reprodukcje czasopism oraz zasoby informacyjne posiadające cechy czasopism, jak np. kolejne wydania, numeracja i określona częstotliwość publikacji, ale których zakończenie publikowania jest określone (np. biuletyny).
Źródło: RDA, 2010
M.R.
- RT artykuł
- RT biuletyn
- RT ciągły dokument niesamoistny
- RT czasopismo
- RT data nominalna
- RT gazeta
- RT nagłówek
- RT nazwa rodzajowa
- RT rocznik
- RT tytuł kluczowy
- RT wydawnictwo zwarte
- RT zasób ciągły
- RT zeszyt
- EQ serial